| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Push In, Spring |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -60 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 800 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 24 A |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Push-In |
| Wire Gauge Range | 26 AWG to 12 AWG |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65236
Ext.Price$0.65236
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65236 | $0.65236 |
